به سایت ژینو ژن پژوهان خوش آمدید

تلگرام
@zhinogenelab
اینستاگرام
zhino_gene_pazhoohan


بلاگ

در آزمایشگاه پژوهشی چه کارهایی انجام می شود؟

سلام به همه محققان جوان و موفق. امروز اومدیم تا آزمایشگاه پژوهشی ژینوژن رو به شما معرفی کنیم. آزمایشگاه ژینوژن در تهران هست و همه روزه، به جز روزهای تعطیل از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر در خدمت شماست. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

در آزمایشگاه پژوهشی چه کارهایی انجام می شود؟

آزمایشگاه پژوهشی، از جمله مکان هایی است که در آن آزمایش های زیستی و شیمیایی در یک محیط آزمایشی ارگانیزه انجام می پذیرد. این آزمایشگاه ها می توانند در دانشگاه ها باشند؛ و یا به صورت خصوصی در سطح شهر فعالیت کنند. آزمایشگاه ژینوژن، یک آزمایشگاه پژوهشی است که در آن دوره های و کارگاه های بسیاری تشکیل می شود. همچنین، دارای بخش های مختلفی می باشد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.
آزمایشگاه پژوهشی، محلی است که ما در آن پدیده ها را در سطح کوچک بررسی می کنیم، تا بتوانیم در زندگی مان، این پدیده ها را در سطح بزرگ مدیریت کنیم.

کارهایی که در آزمایشگاه پژوهشی انجام می شود، به شرح زیر است:

•    ساخت آنتی بیوتیک ها برای مصارف دارویی و درمان بیماری های عفونی
•    شبیه سازی بیماری ها در بخش حیوان خانه و کشف واکسن ها و داروها
•    آزمایش های بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی، سلولی و مولکولی
و ... .
همان طور که می بینید، قابلیت ها در یک آزمایشگاه پژوهشی زیاد است. ما در آزمایشگاه ژینوژن پژوهان، با اجرای کارگاه های علمی- پژوهشی، زمینه را برای انجام آزمایشات پایان نامه شما فراهم کرده ایم.

از آموزش آزمایشگاهی چه می دانید؟

همان طور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، در آزمایشگاه پژوهشی ژینوژن پزوهان، کارگاه ها علمی بسیاری برگزار می شود و علت این است که: کار آزمایشگاهی و انجام عملی آن، یادگیری شما را بهتر می کند. در آموزش آزمایشگاهی، 80 درصد به آموزش عملی و شاید 20 درصد به آموزش تئوری مشغول باشیم.
تا به حال، 785 کارگاه علمی-پژوهشی در این آزمایشگاه برگزار شده است که نشان از فعالیت بی شائبه این مجموعه با تجربه در زمینه کارهای آزمایشگاهی و پژوهشی می باشد. ویژگی این کارگاه ها عبارتست از:
    صدور سرتیفیکت معتبر
    پذیرایی در طول کارگاه
    مناسب برای تمامی دانشوران رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی

در محیط آزمایشگاه پژوهشی چه چیزی را تجربه می کنید؟

قصد شما از انجام آزمایش این است که، به دنبال شواهدی هستید تا صدق فرضیه های شما را اثبات کند.
به همین منظور، نیاز دارید تا درک کنید که چه اتفاقی افتاده است؛
چرا این اتفاق افتاده است و چه چیزی را در رابطه با اهداف آزمایشی نشان می دهد؟
آیا می تواند گزارش آزمایشگاه شما را مطابق با کنوانسیون های رشته تنظیم و ارائه کند؟

 

ساختار گزارش آزمایشگاه

گزارشات آزمایشگاه می تواند از نظر محتوا و قالب متفاوت باشد. همه نتایج گرفته شده از انجام آزمایشات در یک آزمایشگاه پژوهشی، منتهی به یک گزارش کتبی رسمی است. با این حال، همه آن ها از یک ساختار اساسی مشابه پیروی می کنند.

عنوان گزارش

نقطه تمرکز آزمایش پژوهش، موضوع و حوزه آن را مشخص می کند.

چکیده گزارش

ارائه یک مرور کلی از محتوای گزارش، از جمله یافته ها و نتیجه گیری؛ معمولاً چکیده در پایان گزارش نوشته می شود. البته در گزارش آزمایشگاهی کوتاه، چکیده مورد نیاز نیست.

مقدمه گزارش آزمایشگاه

علت مناسب برای انجام این آزمایش پژوهشی را ارائه می دهد و به طور خلاصه، هر نظریه مربوطه، مسئله و یا فرضیه را بیان می کند و به طور خلاصه هدف آزمایش را بیان می کند.

روش

هنگامی که شما یک آزمایش را انجام می دهید، معمولاً مجموعه ای از دستورالعمل ها را دنبال می کنید، که ممکن است شامل اطلاعات اضافی برای راهنمایی شما در طی مراحل باشد.
•    تجهیزات، مواد و روش (های) مورد استفاده را توصیف می کند. ممکن است شامل نمودارهای جریان مراحل و یا نمودارهای آزمایشی باشد.
•    همچنین همه پردازش یا محاسبات انجام شده بر روی داده های جمع آوری شده را تشریح می کنید (در صورت وجود).
بخش روش، دقیقا جایی است که شما در واقع آنچه که در یک آزمایشگاه پژوهشی انجام داده اید را شرح می دهید. این توضیحات، شامل روشی است که برای رسیدن به نتیجه دنبال کرده اید.  باید بتوانید، گزارشی از آنچه شما واقعاً انجام داده اید، و نه فقط چیزی که برنامه ریزی شده استرا ارائه دهید. بخش روش هر گزارش، معمولاً شامل موارد زیر است:
•    نحوه تنظیم دستگاه و تجهیزات (به عنوان مثال تنظیم آزمایشی)، معمولاً شامل یک نمودار؛
•    لیستی از مواد استفاده شده
•    مراحل انجام شده برای جمع آوری داده ها
•    هرگونه مشکل آزمایشی و چگونگی برطرف شدن یا کارکردن در اطراف.
نکته مهم: اگر ممکن است هر یک از جنبه های روش آزمایشی خطای سیستماتیک را به داده ها و نتایج تان اضافه کنید،. این موارد را با جزئیات کافی ذکر کنید.

نتایج و تجزیه و تحلیل

نتایج آزمایش را بصورت گرافیکی یا با استفاده از جداول ارائه می دهد. اعداد و ارقام معمولاً شامل نوار خطا در صورت لزوم ضمیمه می باشد. نمونه های انجام شده (بر روی حیوانات) در آزمایش های زیستی، حتما باید موجو باشند.
در مورد چگونگی تجزیه و تحلیل نتایج، از جمله تجزیه و تحلیل خطا بحث می کنید.

بحث

نتایج کلیدی را در رابطه با اهداف سوال تحقیق و تفسیر می کنید. یافته ها و محدودیت های کلیدی را در قالب نتایج کوتاه خلاصه می کنید و برای غلبه بر محدودیت ها و نشان دادن جهت های آینده در تحقیق توصیه هایی را ارائه می دهید.

نتیجه

    به خواننده یادآوری می کنید که چه مشکلی مورد بررسی قرار گرفته است.
    خلاصه یافته ها در رابطه با مسئله  فرضیه
    به طور خلاصه پیامدهای تصویر بزرگ یافته ها را مشخص می کند (در پاسخ به سؤال "پس چه؟")

منابع

• جزئیات انتشار کلیه منابع ذکر شده در متن را فهرست می کند و به خوانندگان این امکان را می دهد که منابع را به سرعت و به راحتی پیدا کنند.
• معمولاً از شیوه مرجع خاصی پیروی می کند.

مجموعه آزمایشی و مواد

توضیحات شما در مورد محیط آزمایش باید کافی باشد تا شخص دیگری بتواند آزمایش خود را تکرار کند. شما معمولاً با توضیحی در مورد مواد مورد استفاده و یا تنظیم دستگاه ها همراه با:
• تصویری که ویژگی های مربوط به هر شی یا ماده تحت بررسی را نشان می دهد؛
• نمودار عملیاتی آزمایشی، که هر یک از کامپوننت ها به وضوح برچسب گذاری شده است؛
گزارش خود را تکمیل می کنید. نوشتن یک گزارش آزمایشگاهی کامل، نیازمند انجام یک آزمایش دقیق می باشد؛ و انجام یک آزمایش دقیق هم فقط در یک محیط آزمایشگاهی پیشرفته امکان پذیر است.
آزمایشگاه پژوهشی ژینوژن به شما این امکان را می دهد تا آزمایشات خود را به صورت دقیق انجام دهید. همچنین از بخش حیوان خانه آن می توانید استفاده کنید و آزمایشات خود را بر روی نمونه های موجود انجام دهید.
نکته: در بخش حیوان خانه، تنها حیوان موجود جهت انجام نمونه گیری موش می باشد.
همچنین، با ثبت نام در دوره ها و کارگاه های علمی-پژوهشی، موفق به دریافت گواهینامه معتبر می شوید که برای رزومه کاری شما بسیار مناسب می باشد.
امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و با شما در ژینوژن دیدار کنیم...

خواندن 1071 بار آخرین تغییر در یکشنبه, 21 شهریور 1400 12:44
به این مطلب امتیاز دهید
(0 امتیازات)
بیشتر در این مجموعه: چاپ زیستی سه بعدی »

پیام بگذارید

اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مورد نیاز را که با ستاره نشان داده شده است وارد کنید (*). کد HTML مجاز نیست